البرز کروم

آموزش طرز تهیه خورشت ناردون آموزش طرز تهیه خورشت ناردون

۲۱ تیر ۱۳۹۷

آموزش طرز تهیه خورشت ناردون

آموزش طرز تهیه خورشت ناردون

البرز کروم – آشپزی و تغذیه ( خورشت ناردون ):  ابتدا بعد از شستن مرغ ها اونها رو مزه دار یا به اصطلاح مرینیت می کنیم، به این ترتیب که تکه های مرغ رو داخل یک ظرف مناسب در دار قرار می دیم و به به اندازه دلخواه از نمک، زردچوبه، فلفل سیاه و ادویه های مورد علاقتون همراه با یکی دو قاشق روغن زیتون، به همه جای مرغ مالیده و بعد از گذاشتن درب ظرف اون رو به مدت حداقل یک ساعت داخل یخچال قرار می دیم.

بعد از گذشتن زمان کافی، مرغ ها همراه مقدار کمی روغن سرخ کردم تا کاور بشه و هنگام پختن متلاشی نشه.

مرغ ها رو از تابه خارج کردم و در همون روغن پیازی رو که به صورت خلالی ریز خرد کرده بودم سرخ کردم و اجازه دادم تا به مرحله کاراملایز برسه. رب انار و رب گوجه و یک کمی دارچین و پودر کاری اضافه کردم.حالا یک لیوان آب انار بهش اضافه کنید.

بهتره بگم که مزه انتهایی غذا رو رب انار و آب انار اگر شیرین، ملس یا رو به ترش باشه تعیین می کنه.حالا در تابه یا قابلمه رو می ذاریم و اجازه می دیم تا مخلوط جوش بیاد و بعد تکه های مرغ رو اضافه می کنیم.

حدوداً یک ربع آخر پخت، دانه های انار و زعفران رو اضافه می کنیم. در این مرحله درب ظرف رو نمی بندیم چون باعث میشه رنگ دونه های انار سفید بشه.

در پایان باید سس غلیظی داشته باشیم. همچنین می تونیم از چاشنی های متفاوتی برای این غذا استفاده کنیم تا به ذائقمون نزدیک تر بشه. برای مثال اگر غذای ترش دوست دارین از آبغوره یا آب نارنج و اگر شیرین تر می پسندین از شکر یا آلو بخارا استفاده کنین.

آموزش طرز تهیه خورشت ناردون